5 powszechnych mitów dotyczących nauki języka obcego

W artykule przedstawimy cztery z powszechnych mitów dotyczących nauki języka obcego. Między innymi:

1) Musisz zacząć od zera

2) Musisz uczyć się setki godzin

3) Języki obce są trudne

4) Nie możesz uczyć się języków obcych, nie mieszkając w określonym kraju

5) Nauka języka trwa latami

Mit nr 1: Nauka języka oznacza spędzanie godzin na nauce każdego dnia

Nauka języka nie jest trudna, ale wymaga czasu. Wiele osób wierzy, że nauka języka oznacza siedzenie i robienie niczego poza czytaniem podręczników i słuchaniem lekcji audio przez wiele godzin każdego dnia. To nie jest prawda.

Jest to powszechne nieporozumienie dotyczące tego, ile czasu zajmuje nauka języka obcego. Jeśli znasz podstawy języka i spędzasz jedną lub dwie godziny dziennie na nauce, będziesz w stanie mówić płynnie w ciągu sześciu miesięcy. To może wydawać się zbyt łatwe, ale zdziwiłbyś się, jak wiele osób wciąż tkwi w tym sposobie myślenia.

Mit 2: Nauka języka wymaga czytania długich tekstów

Istnieje mit, że nauka języka zajmuje dużo czasu i energii. Nie jest to prawdą, o ile masz pod ręką odpowiednie narzędzia. Obecnie istnieją różne narzędzia do nauki, które pomagają w szybszej nauce języków. Najpopularniejsze z nich to:

– Duolingo – ta aplikacja oferuje bezpłatne lekcje i interaktywne gry do nauki języków poprzez zabawę. Jest dostępny w internecie, na iPadzie i iPhonie.

– Memrise – ta aplikacja oferuje darmowe kursy i gry do nauki nowych słówek w różnych językach. Zawiera również quizy do ćwiczenia tego, czego się nauczyłeś.

– HiNative – ta aplikacja oferuje łatwy sposób nauki nowych słów od native speakerów poprzez czat lub rozmowę tekstową, bez konieczności polegania na tłumaczach lub słownikach.

Mit 3: Najlepszym sposobem na naukę języka jest podróż zagraniczna

Chociaż prawdą jest, że wyjazd za granicę to najszybszy sposób na zdobycie języka, należy pamiętać, że może to być drogie i nie każdy jest w stanie podróżować.

Najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest zanurzenie się w kulturze kraju, który odwiedzasz. Pomoże Ci to szybciej nauczyć się języka, a także sprawi, że Twoje doświadczenie będzie bardziej niezapomniane.

Mit 4: Tylko dzieci mogą szybko uczyć się języków obcych

Dzieci mogą szybko i łatwo uczyć się języków obcych za pomocą technologii. Mogą korzystać z aplikacji na urządzeniu mobilnym, a nawet komputerów, aby uczyć się języka obcego w opłacalny i przyjemny sposób.

Dzieci są w stanie uczyć się języków znacznie szybciej niż dorośli, ponieważ ich mózgi są bardziej elastyczne, jeśli chodzi o przyswajanie języka. Dzieje się tak, ponieważ dzieci wciąż się rozwijają, co ułatwia im przyswajanie nowych informacji z otaczającego ich środowiska.

Aplikacje dostępne na rynku ułatwiają dzieciom naukę języka obcego, oferując gry uczące mówienia, a także lekcje gramatyki uczące czytania i pisania w nowym języku. Aplikacje posiadają często interaktywną funkcję czatu, w której dzieci mogą rozmawiać ze sobą na różne tematy związane z treścią lub celem aplikacji.