Niezbędne narzędzie do robienia estetycznych notatek

Każdy z nas na pewno kilka razy w swojej szkolnej karierze przyglądał się swoim notatkom, porównywał swoje pismo do charakteru pisma swoich kolegów i zachwycał się kolorowymi notatkami zamieszczanymi przez mistrzów w tej dziedzinie na Instagramie. Wbrew pozorom jednak tworzenie estetycznych notatek to nie tylko kwestia talentu, ale także nasze zaangażowanie i zmysł estetyczny.

Znajdź idealny długopis lub pióro


To, czym piszesz, ma ogromny wpływ na to, jak wyglądają twoje notatki. Zależnie od tego, na jakim efekcie Ci zależy, powinieneś odpowiednio dobierać swoje narzędzia. Długopisy żelowe się rozmazują i wymagają pewnej ręki, ale teks nimi pisany jest bardzo wyraźny i idealnie pasuje do mocnych kolorystycznie notatek. Z kolei zwykłe długopisy są dużo bledsze i zostawiają w papierze wyraźne rysy, ale są dużo wygodniejsze, nie musimy zupełnie przejmować się, czy przejedziemy po nich ręką i są tanie, co jest ich dodatkowym atutem. Pióra z kolei sprawdzą się dla wszystkich osób, które lubią zamaszyste i ozdobne pismo lub które ćwiczą kaligrafię.

Zakreślacze i kolorowe karteczki samoprzylepne


Zaznaczanie pojęć czy dat jest ważnym elementem każdej notatki. Jednak wcale nie musisz stosować go w tradycyjny sposób czy stosować go w ogóle. Zakreślacze mają to do siebie, że lubią rozmazywać atrament czy tusz, zwłaszcza kiedy zakreślamy świeżo napisane słowo. Sprawa nie wygląda lepiej, jeśli będziemy pisać po zakreślonej powierzchni, bo wtedy tusz może się po niej nieestetycznie rozlać. Jeśli masz z tym problem, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się samoprzylepne karteczki lub półprzeźroczysta taśma klejąca w kolorze twojego ulubionego zakreślacza, która ma pomóc nam uporać się z wszelkimi problemami, które niesie za sobą używanie zakreślacza.

Kolorowe cienkopisy i inne pisadła


Dobrą alternatywą dla zakreślaczy będą również kolorowe pisaki lub specjalne brushmarkety, które służą do robienia eleganckich nagłówków. Są one dostępne w wielu sklepach plastycznych, a z różnych okazji również w zwykłych sklepach czy supermarketach. Ich ceny są bardzo różne i jeśli nie jesteś pewny, czy takie narzędzia Ci się sprawdzą, na początku dobrze jest kupić sobie mniejszy, ale porządny zestaw. Możesz ich używać, żeby zapisać w konkretnym kolorze jakieś hasło czy datę, żeby nie musieć później zakreślać ich zamazującym korektorem. Pamiętaj jednak o tym, żeby nie przesadzić z kolorem, bo możemy wtedy zniszczyć naszą starannie robioną notatkę.